+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Anlattığım Yerde misiniz ?

İdris / Site Emekli Yöneticisi
    2007 En Komik Üye 2.si
    Idris herkes onun adını bilir Idris herkes onun adını bilir Idris herkes onun adını bilir Idris herkes onun adını bilir Idris herkes onun adını bilir Idris herkes onun adını bilir Idris herkes onun adını bilir Idris herkes onun adını bilir Idris herkes onun adını bilir Idris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruh Halim
    In Love
    Teşekkür
    8
    1 Mesajına 17 kez Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    195

Standart Anlattığım Yerde misiniz ?

ANLATTIĞIM YERDE MİSİNİZ?...

Babamın çocukken aldığı Mekap spor ayakkabıya ne kadar sevinmiştim önceleri..
    Sonra apartmanın çatı arasında bulduğumuz Ali dayımın Çin kesleri...
    Garip...
    Dayım neden giymiyordu ki güzelim Çin kesleri..
    Onları ayağıma giydiğim an şaşkınlığı ve vücuduma yaydığı haz daha yayılma aşamasındayken, birde Nike'ım olmuştu..
    Memur çocuğuyum ben... Nike benim neyime...
    Elma şekerini pek sevemedim ben.. Ağzımı kesecek gibi gelirdi hep..
    Salçalı ekmeğe toz şeker serpip yerken mutluydum ama..
    Apartmanın yan boşluğuna çocuklar doluşurdu.. Gürültülerinden ders çalışamazdım...
    Haftanın nerdeyse hergünü kabus gibi çökerlerdi apartman boşluğuna..
    Ben ne yaptım peki?..
    Kara şimşek vardı. Hiç kaçırmazdı çocuklar.. Bibip sakızlarla oynadığımız ütmecenin en heyacanlı yerinde olsanız bırakıp giderdiniz David Hassuldorf'un macerasına koşa koşa...
    İşte bende kara şimşeğin jenerik müziğini kaydettim bir gün teybe..
    Çocuklar gürültü yapmaya başladı mı sokakta. Hemen teybi açardım.
    Kara şimşek başladı diye koşarlardı evlerine.. Al sana yarım saat.. Ohh bee..
    Apartmanın altında Ahsen abi vardı. Bakkaldı ama mahallenin çocuklarının üstünde garip bir etkisi vardı abi tadında.
    Takım kurardı maç yaptırırdı beni almazdı çoğu zaman takıma..
    Üzülürdüm, ezilirdim arkadaşlarıma. Üstelik kiracımızdı bizim..
    Çok düşündüm gözlüklerim vardı diye mi acaba?
    Yoksa büyükbabam çok mu kira alıyordu acaba..?
    Mahalle maçında herkes güzel mi oynamalı mıydı sizce?
    Ne bu dünya karması mı?
    Ahsen abi küçücük çocuğu gereksiz yere kırmışsın, ayıp etmişsin be yahu..
    Bak hala unutamamışım..
    Neyse... Canın sağolsun...
    Hakan vardı apartmanda. En iyi anlaştığım tek bir adam vardı koca şehirde..
    O da iki metre ötemdeydi şansıma..
    Sadece iki kapı vardı aramızda karşı komşum Hakan'la.. Evlendi çoktan...
    Ama o benim çocukluk arkadaşımdı.. Koskoca evli adamı görünce çocukluğunu hatırlamak ne güzel.. Sanki yine cincileri çıkarıp oynayacakmışız gibi..
    Cinci oynardık.. Hani sizin şu cincibir, bilye dediğiniz şeyler var ya..
    Akşamları sayardım hep... Tüm mal varlığım cincilerdi... Sayardım da sayardım.
    Eğer o gün çok yendiysem çok kazandıysam cincileri daha da çok sayardım..
    Sanki saydıkça artacakmış gibi..
    Ne güzeldi, kızlara hava atmadığım mal varlığım.
    Annem Astım hastasıdır benim. Birde bize hastadır; abim ve bana...
    Canım annemin hastalığı nedeniyle gelmiş geçmiş tüm öksürük şuruplarının kokusunu ezberledim ben..
    Şimdilerde yüz dolar verip, hava basan kızların kullandığı "Gucci Rush"a o yüzden katlanamıyorum belki de. Ha Brodil şurup ha Kofilin ha Gucci Rush..
    Annemin hastalığı mı geliyor aklıma? Üzülüyorum mu ne...?
    Neyse işte çocukluğumdu benimle gelen...
    Biraz çocukluğuma döndüm ve sizlerle paylaştım, belki bu satırların bazı yerlerinde yeniden buluştuk çocukluğumuzla... Anlattığım yere geldiniz mi sizde?..
    Tüm mal varlığımın, cincilerim, bibip sakızların çıkartmalarının ve çin kesimin olduğu günler ne kadar da güzelmiş....
    Hiçbir şey aynı değil ki şimdi..
    Bizler büyüdük, çokoprensler, çokomeller küçüldü...
    Tatları mı değişti ne? Yoksa başka tadlar mı karıştı dilime..

Çağatay ŞAHİN

2. Idris Teşekkürler:

Sinem
    Misafir Sinem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben de bu yazıyı yeni gördüm ama harika olmuş çağatay abi gerçekten de bir kere okunup geçilecek yazılardan değil

Özel asya1981 üstün bir duruşu var asya1981 üstün bir duruşu var asya1981 üstün bir duruşu var asya1981 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    0
    0 Mesajına 0 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    182

Smile gönlüne sağlık

:235: ne diyeyim çağatay abi eline gönlüne sağlık. insan büyüdükçe umutları onu mutlu eden şeyler gittikçe azalıyor sanırım. ters bir orantı var ne hikmetse.

Sezen / Radyoterapist sezuu ünlü olmasına az kaldı sezuu ünlü olmasına az kaldı sezuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    0
    17 Mesajına 18 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    188

Çocukken yaşadıklarımızdan aldığımız hazzı şimdi nelerden alıyoruz ki zaten? Belki büyümüş olmak,belki değişen hayat şartları insanı mutlu edecek şeyleri değiştiriyor,azaltıyor.Eskiye göre daha çok şeye sahibiz ama daha az mutluyuz.Belki de yapılması gereken hep bir çocuk gözüyle bakmak hayata,takmadan,gülerek,ufak şeylerden mutlu olarak...
    Çağataycım muhteşem bi yazı,hem senin mahallene gittim,hem aldı götürdü beni kendi çocukluğuma,ellerine sağlık...

Dilek
    Misafir Dilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok güzel bir yazı... farklı yerlere ve eski zamanlarıma götürdü beni..ve o günlerin tadını,farklılığını tekrar hissetmemi sağladı..beynine ve yüreğine sağlık çağatay abi...

efulim
    Misafir efulim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güzel olmuş ellerine saglık

İlker / Site Emekli Yöneticisi
    2007 En Yardımsever Üye 2.si & 2008 En Yardımsever Üye 1.si. & En İyi Emekli Yönetici 2.si. & En Banlanası 3.sü.
    sevdamevsimi herkes onun adını bilir sevdamevsimi herkes onun adını bilir sevdamevsimi herkes onun adını bilir sevdamevsimi herkes onun adını bilir sevdamevsimi herkes onun adını bilir sevdamevsimi herkes onun adını bilir sevdamevsimi herkes onun adını bilir sevdamevsimi herkes onun adını bilir sevdamevsimi herkes onun adını bilir sevdamevsimi herkes onun adını bilir sevdamevsimi herkes onun adını bilir sevdamevsimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    16
    8 Mesajına 41 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    195

bu yazıyı ben yazmaya kalksam saçmalardım herhalde
    çok güzel olmuş abi emeğine ve sevgi dolu yüreğine sağlık

Defne / Türkçe Öğretmeni defneee bilinmeyene doğru yelken açıyor defneee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    0
    1 Mesajına 2 kez Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    183

Evet Abicim Ne Kadar Haklisin Biz Büyüdükçe Herşey Küçülüyor Sanki Mutluluklarimiz Ve Hayallerimiz Sanki Hiçbir şey çok Değil Atik çok Güzel Yazmişsin Kalemine Sağlik

Özel Uğuray bilinmeyene doğru yelken açıyor Uğuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    0
    0 Mesajına 0 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    186

bnde cinci derdım o ne be derlerdı snde demişsin abi...
    beska tatlar karısmız dılımıze eskılerı hatırlayamıyoruz bıle...
    belkıde unutmusuzdur gecen gunlerı bırılerı hatırlatmalı ve sen hatırlatmışsın
    yuregıne saglık ....

Hira
    Misafir Hira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yine yazıda konuşturmuş harikasın Çağatay.....

Özel nemesisgold bilinmeyene doğru yelken açıyor nemesisgold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    0
    0 Mesajına 0 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    0

süper bi yazı olmusş cagatay abi ellerine saglık

Özel nalann bilinmeyene doğru yelken açıyor nalann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    0
    1 Mesajına 2 kez Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    187

ya ne denirse az sana harbi çağatay
    okurken çok yere gittim geldim dilek gibi eskilerin tadıı bambaşka yaa..
    senin yüreğinde çook güzell anlatımınla bunu bize yaşattın ellerine sağlık..

Serpil / Gezi Koordinatörü Serpil görkemli bir geleceği var Serpil görkemli bir geleceği var Serpil görkemli bir geleceği var Serpil görkemli bir geleceği var Serpil görkemli bir geleceği var Serpil görkemli bir geleceği var Serpil görkemli bir geleceği var Serpil görkemli bir geleceği var Serpil görkemli bir geleceği var Serpil görkemli bir geleceği var Serpil görkemli bir geleceği var Serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    2,743
    750 Mesajına 12,401 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    200

şu ahsen abi de ne gıcıkmış . sinir oldum haa.
    bence de herşey değişti keşke eski yıllar geri gelse .sana sonuna kadar katılıyorum.insan büyüdükçe hayatın tadı ekşimeye başlıyo galiba.
    Bende küçükken taksim parkında bir siyah aslan heykeli vardı.onun üstüne çıkamazdım hiç .çok yüksekti.seneler sonra o aslan heykeliyle karşılaştığımda bunu kesin değiştirmişler dedim.bu galiba kedi heykeli olmalı diye düşündüm.....
    ne kadar büyümüşüm .

15. Serpil size Teşekkür Edenler:

Muharrem / Kamu personeli mtanar ünlü olmasına az kaldı mtanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    0
    2 Mesajına 10 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    180

vay be dokturmusuun abı be...

Özel anne penguen çölde su gibi maşallah anne penguen çölde su gibi maşallah anne penguen çölde su gibi maşallah anne penguen çölde su gibi maşallah anne penguen çölde su gibi maşallah anne penguen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    0
    Rep Puanı
    185

Kalktım buralardan,gitiiim çok eskilere...
    Kah gülümsedim,kah doldum...
    Yüreğine sağlık ÇAĞATAY...
    Ayrı bir keyif yaşadım yazınla her satırda....

Özel Meltem bilinmeyene doğru yelken açıyor Meltem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    0
    0 Mesajına 0 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    176

Thumbs up

çok ii hakikaten yaa..tüylerim diken diken oldu walla,geçmişe gitmek uzun zamandır yapmadığım bişeymiş bunu farkettim..harika bir yazı,ne diyim¿ hep söylediğimiz gibi; harikasın!..

Şenay / Bankacı trinityy çölde su gibi maşallah trinityy çölde su gibi maşallah trinityy çölde su gibi maşallah trinityy çölde su gibi maşallah trinityy çölde su gibi maşallah trinityy çölde su gibi maşallah trinityy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    0
    0 Mesajına 0 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    181

çagatay yüreğine sağlık ...bide idrise teşekkür etmek gerek bize bu yazıyı okuma fırsatı yarattıgı için.

Elif / Öğrenci belle esmeralda üstün bir duruşu var belle esmeralda üstün bir duruşu var belle esmeralda üstün bir duruşu var belle esmeralda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür
    0
    4,294,967,295 Mesajına 4,294,967,295 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    179

buna benzer bir yazı da benim var.bir gün paylaşacağım...
    çocukken herşey daha farklı daha naif büyüdükçe herşey daha materyalist daha ruhsuz...

Neslihan / Broker neslihan993 etrafına ışık saçıyor neslihan993 etrafına ışık saçıyor neslihan993 etrafına ışık saçıyor neslihan993 etrafına ışık saçıyor neslihan993 etrafına ışık saçıyor neslihan993 etrafına ışık saçıyor neslihan993 etrafına ışık saçıyor neslihan993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruh Halim
    Amused
    Teşekkür
    0
    3 Mesajına 3 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    184

Yaş ilerledikçe çocukluğumuz ne kadar güzelmiş diyoruz.Çağatay yazdıkların tüm eski çocukluk anılarımı canlandırdı.Okul yıllarımı,ailem ve komşularımızla yaşadığımız o mutlu yılları...Ne kadar temiz bir sevgiyle bağlandığımız dostluklarımızı hatırladım.Teşekkür ederim.
    Gerçekten çokoprensler ,çokamiklar mi değişti ,yoksa biz mi?

Evde / İstanbul Nagehan Çakım herkes onun adını bilir Nagehan Çakım herkes onun adını bilir Nagehan Çakım herkes onun adını bilir Nagehan Çakım herkes onun adını bilir Nagehan Çakım herkes onun adını bilir Nagehan Çakım herkes onun adını bilir Nagehan Çakım herkes onun adını bilir Nagehan Çakım herkes onun adını bilir Nagehan Çakım herkes onun adını bilir Nagehan Çakım herkes onun adını bilir Nagehan Çakım herkes onun adını bilir Nagehan Çakım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruh Halim
    Angelic
    Teşekkür
    1,341
    307 Mesajına 1,376 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    131

Ne güzel bir yazı...Gerçek,doğal içten..Ve içinden gelenler...
    Çocukluğun verdiği şirin ama küçük hazlarla çocukluğun içini burkan anıların harmanı olmuş bu yazı...
    Bir elma şekerinden daha büyük bir haz bırakan salçalı şekerli ekmek...İşte tadı damakta olan lezzet yıllarca aranılan ama bugünkü zaman içinde o tadı vermeyen...Şimdi ki çocuklar anlar mı bundan bir elleri yağda bir elleri bal da...Bir şekerli ekmeğin bile verdiği mutluluğun farkında değil bir annenin elinden çıkan...
    Yada mahallenin maçında takıma alınmamanın üzüntüsüyle içinde kalanlar...
    Belki içteki bir ukde...
    Gözlüklü olmanın verdiği şirin utangaçlık...
    Bir annenin hastalığından duyulan üzüntüye rağmen öksürük şurublarına verilen değer...
    Çünkü albenisi tatları olan bu şuruplar zarar değil yarar...
    Aslında bizler büyümedik...zaman geçiyor evet ama içimizde ki büyümeyen bir çocuk var....Ve arada o içimizdeki çocuğu serbest bırakmalı ki kıymet bilinsin hayattaki her değerin...Çocuksu tatlar değişmez Click here to enlarge
    Yüreğinize sağlık hoş bir yazıydı keyifle okudum.

23. Nagehan Çakım Teşekkürler: