+ Konuyu Cevapla
Toplam 26 Sayfadan 26. Sayfa
BirinciBirinci ... 16 24 25 26
Toplam 514 sonuçtan 501 ile 514 arasındakiler gösteriliyor.
    Murat / Bilgi İşlem Murat Aras çölde su gibi maşallah Murat Aras çölde su gibi maşallah Murat Aras çölde su gibi maşallah Murat Aras çölde su gibi maşallah Murat Aras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

Papaz ölmek üzere olan adamın üzerine eğilerek;
    "Ölmeden önce şeytanı ve onun kötülüklerini lanetle," der.
    Ancak adamdan ses çıkmaz.
    Papaz isteğini bir kez daha tekrarlar, ama hastanın sessizliği sürer.
    Sonunda Papaz kızgın bir ifadeyle; "Neden şeytanı ve kötülüklerini lanetlemiyosun, bre gafil?" diye sorunca adam halsizce karşılık verir; "Nereye gideceğim belli olmadan kimse hakkında kötü konuşmak istemiyorum."

Murat / Bilgi İşlem Murat Aras çölde su gibi maşallah Murat Aras çölde su gibi maşallah Murat Aras çölde su gibi maşallah Murat Aras çölde su gibi maşallah Murat Aras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

Padişah ile vezir tartışmaya başlamış. Padişah vezire,
    "En büyük ve en güçlü olan benim. Sen benim emrimdesin!" demiş. Vezir,
    "Hayır ben büyüğüm. Ordunun başında ben savaşıyorum, sen sadece mühür basıyorsun," diye itiraz etmiş. Tartışma uzayınca padisahla vezir, bir çobanın yanına gitmişler ve konuya hemen girmemek için çobana sormuşlar:

"Senin koyunun mu büyük, ineğin mi?"
    Çoban şaşırmış;
    "İneğim," demiş.
    "Keçin mi büyük, öküzün mü?" Çoban;
    "Öküzüm tabii," deyince, asıl soruyu yöneltmişler çobana:
    "Söyle bakalım, padişahın mi büyük, vezirin mi?"
    Çoban hiç düşünmeden yanıt vermiş:
    "Vallahi ben bu hayvanları tanımıyorum!"

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

Yüzbaşıya Şamar
    Bir Yüzbaşı ile emir eri bir trende yolculuk yapıyorlar.
    Aynı kompartmanda çok alımlı bir kız ile annesi de var. Başka kimse yok. Bu iki grup birbirlerini tanımasa da yolculuk sırasında tanışırız diye çok yakın oturmuşlar. Derken tren bir tünele giriyor, ortalık kararıyor. Bir öpücük sesi ve ardından -şırraaak- diye bir şamar sesi duyulur.
    Tren tünelden çıkıyor. Herkes şaşkın ne oldu diye birbirine bakıyor.
    *Genç kız düşünüyor; "Benim yerime annemi öperlerse, işte böyle şamarı yerler.."
    *Kızın annesi düşünüyor; "Helal benim kıza, öpüldü ama, hemen samarı yapıştırdı.."
    *Yüzbaşı düşünüyor; "Ulan asker kızı öptü, şamarı ben yedim..."
    *Asker gülümsüyor; "intikamımı aldım da. Havaya bir öpücük yüzbaşıya bir şamar!!"

4. Murat Aras size Teşekkür Edenler:

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

İğnenin Ucundan Gördü
    Bir gün iki deli hastaneden kaçmaya karar vermişler.Tam kaçarlarken doktor içeriye girmiş.Bir deli cebinden iğne çıkarmış ve iğneyi arkadaşı ve kendi önüne tutmuş.Doktor da iki deliyi yakalayıp kaçamamaları için yatağa bağlamış.Bunun üzerine,
    Deli diğer deliye:
    -Hani kaçamadık işte, senin tuttuğun iğnede işe yaramadı .
    Diğer deli:
    -Ne kızıyorsun ya, iğnenin ucunu kapatmayı unutmuşum da ondan doktor gördü bizi.

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

Cennet ile Cehennem Arasına Köprü
    Bir gün cennet ve cehennemdekiler birbirlerinin yaşadıkları yerleri merak etmişler. Yaptıkları görüşmelerden sonra en kısa zamanda bir köprü inşa etmeye karar vermişler.
    Ama bu köprünün yarısını cennettekiler diğer yarısınıda cehennemdekiler yapacakmış. Cehennemdekiler kendi yarılarını çarçabuk yapıp bitirmişler ama cennet tarafında daha bir adım ilerleme yok.
    Bir elçi yollayıp sebebini sormuşlar. Cennettekilerin cevabı ise " Vallahi günlerdir her yere haber yolladık ama bir tane bile müteahit bulamadık ..."

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

- Temel 60 katlı bir gökdelenden aşağıya düşmüş. 50-40-20-10-5-4-3-2 derken 1.kata geldiğinde aklından şu geçmiş :
    – Allahım sana şükürler olsun. Bu kata kadar ölmeden geldiysem zaten 1.kattan düşsemde ölmem :)

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

- Kaçan bir hırsızı yakalamak için bütün karadeniz emniyeti seferber olmuş. Hırsızın 2 profil 1 adette vesikalık resmi dağıtılmış.
    İki gün sonra Samsun emniyetinden mail gelmiş, “Hırsızlardan 2 tanesini yakaladık,1 tanesini de yakalamak üzereyiz” :)

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

Küçüklüğünü Bilirim
    Küçüklüğünü Bilirim
    Temel fıkralarıTemel camiıymış. Camlarını yıkadığı yer 35 katlık bir binaymış.
    Yıkarken aşağıya bakmış küçük bir adam görmüş.
    Sonra 30. kata inmiş ve yine bakmış adam yine küçücük.
    25. kata inmiş ve adam birazcık büyümüş.
    20. kata inerken adam daha büyümüş.
    15,10. kat derken adam daha büyümüş en sonda Temel aşağıya kadar inmiş. Bir bakmış adam Temel'den daha uzun, sonra Temel zıplayıp adamın ensesine vurmuş. Adam:
    - Ne vuriysun uşağum
    Temel:
    - Sus ula konuşma! Ben senun küçükluğuni de bilirum.

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

Bir akıl hastanesini ziyareti sırasında, adamın biri sorar:
    Bir insanın akıl hastanesine yatıp yatmayacağını nasıl
    belirliyorsunuz?

Doktor:
    Bir küveti su ile dolduruyoruz. Sonra hastaya üç sey
    veriyoruz.
    Bir kaşık, bir fincan, ve bir kova. Sonra da kişiye küveti nasıl
    boşaltmayı tercih ettiğini soruyoruz.

Siz NE yapardınız?

Adam:
    OOO ! Anladım. Normal bir insan kovayı tercih eder. Çünkü kova
    kaşık ve fincandan büyük.

Hayır, der doktor.

Normal bir insan küvetin tıpasını çeker.

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

Otuz Senedur

Temel büyük bir yük gemisinde kaptandır ve sürekli okyanuslarda dolaşır. Bir gün Trabzon'a yolu düşmüş, köyüne gelmiş, köy kahvesinde can arkadaşı Dursun'u görmüş ve Dursun'a; -Ula Tursun gel getureyim seni gemilan uzak denizlere!" demiş Dursun kabul etmeye yanaşmamış ama nihayetinde zor da olsa ikna etmiş. Yola çıkmışlar. Büyük okyanusun ortalarına gelmişler. Dursun bide ne görsün küçücük bir adanın kenarında, saçı sakalı uzun sefil durumda yaşlı bir adam el kol sallayarak gemiye doğru bağırıyor. Dursun Temel'e sormuş: -"Ula Temel ha bu adamda kimdur?" -"La ne bileyim otuz senedur haburdan gelur giderum, o adam bana hep oyle el sallar delimidur nedur anlamadum ki."

Bur

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

Benzer Kale

Temel futbola merak salar ve futbolcu olur. Bir gün maçta teknik direktör ilk yarı sonrası soyunma odasındaki Temel in yanına gidip sorar: -"Neden bizim kaleye gol attın. Olum adam kendi takımının kalesine gol atar mı?" Temel hiç duraksamadan cevap verir : -"Ne yapayum da. Karşı takımın kalesine öyle çok benziy du ki, bizim kale."

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

Kaykay

Üç adam ölür ve cennete giderler..Sorgu meleği birincisine sorar:
    - “Seni cennete yollamadan önce sana bir sorum var:
    - Karına karşı sadık oldun mu?” Adam yanıtlar;
    - “Evet, asla bir başka kadına bakmadım.”
    Sorgu meleği;
    - “Şuradaki Rolls-Royce’u görüyor musun? O senindir..Cennetteyken kullanabilirsin..”
    Sorgu meleği ikinci adama da aynı soruyu sorar ve şu cevabı alır;
    - “Bir kez karımı aldattım ama bunu ona itiraf ettim..Beni bağışladı ve mutlu yuvamızı kurtardık.”
    Bunun üzerine sorgu meleği;
    - “Şuradaki Mercedes’i görüyor musun? Cennetteyken onu kullanacaksın..”
    der ve üçüncü adama da sorar;
    - “Karını hiç aldattın mı?”
    Adam yutkunur ve şöyle der;
    - “itiraf edeyim ki; bulduğum her kıza asıldım ve her fırsatta onlarla yattım, bir çoğu ile beraber oldum..Üzgünüm.”
    Sorgu meleği;
    “Ehh” der; “Ama temelde iyi bir adamsın. Şuradaki eski vosvos’u görüyor musun? Cennette onu kullanacaksın.”
    Bunun üzerine üç adam vedalaşır, arabalarına atlar ve kendi yollarına giderler.Bir kaç hafta sonra ikinci ve üçüncü adam birlikte gezerlerken barın önünde birinci adamın Rolls-Royce’unu görürler..Bara girdiklerinde adamın perişan bir halde, etrafındaki boş şişelerin arasında salya sümük oturduğunu görürler ve şaşırırlar.
    - “Heyy! ne oldu sana?” der ikinci adam, “Cennettesin, altında bir Rolls-Royce var, hersey mükemmel ama sen niye bu haldesin?”
    - “Bugün karımı gördüm!” der birinci adam.
    Diğerleri;
    - “Aaaa! ne kadar güzel, peki derdin nedir?” diye sorarlar..Adam içini çekerek konuşur;
    - “Kaykay’la dolaşıyordu…”

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

Siz başlattınız

adamın biri iş başvurusunda bulunmuş. görüşmeye çağırmışlar.
    görüşme sonuna doğru ortalama bir tip olduğu anlaşılan adama yöneticisi sormuş:
    - "peki beklentilerin ne? seni ne tatmin eder?"
    adam saymaya başlamış:
    - "öncelikli olarak bir araba istiyorum. ayrıca şu anda bulunduğum dairenin kirası biraz fazla, onu da şirketin karşılaması iyi olur. maaş olarak da 3000$’dan aşağı çalışmam.
    şirket yöneticisi dinler ve:
    - "biz sana son model bir cherokee ve tarabya’da bir villa vereceğiz. ayrıca bizim bu pozisyonumuz için planladığımız maaş 6000$’dır," demiş.
    bizim elemanin gözleri fırlamış:
    - "şaka yapıyorsunuz", demiş.
    şirket yöneticisi sessizce yanıtlamış:
    - "önce siz başlattınız…"

Ruh Halim
    Cool
    Teşekkür
    2,799
    484 Mesajına 619 kez
    Teşekkür Aldı.
    Rep Puanı
    86

Avcı Temel

başlarında temel’in bulunduğu 4 adet avcı ormanda ilerlemektedir. temel az ilerde küçük bir delik görür ve arkasına seslenir: "tavşan deliği, yere yatın!". avcılar yere yatar ve az sonra gerçekten bir tavşan çıkar, avcılar da kolaylıkla vurur.
    yola devam ederler. biraz daha büyük bir delik çıkar karşılarına. temel bağırır: "tilki deliği, yere yatın! ". herkes yatar ve biraz sonra çıkan tilkiyi avcılar hemen vurur ve çantalarına atarlar, herkes mutludur.
    yolun az ilerisinde daha da büyük bi delik çıkar karşılarına. temel yine seslenir: "yere yatın uşaklar, ayı deliği!".
    hiç ses çıkarmadan yere yatan acemi avcılar biraz sonra çıkan ayıyı hemen vururlar. herkes temel’in avcılığına hayrandır artık.
    devam ederler. ama bu sefer devasa bir delik çıkar karşılarına. acemiler temel’e bakarlar. temel: "valla burdan ne çıkar bilmiyorum ama durun yatıp bekleyelim, ne çıkarsa bahtımıza!" der.
    bir gün sonra gazetelerin 3. sayfasında şöyle bir haber vardır:
    "4 avcı tren altında ezilerek can verdi"

+ Konuyu Cevapla
Toplam 26 Sayfadan 26. Sayfa
BirinciBirinci ... 16 24 25 26

Bu Konu İçin Etiketler